Geoblog.pl    Heman    Podróże    Bajkał 2008    Chużir - Charancy - Piesczanaja - Choboj - Uzury : wycieczka samochodowa

Chużir - Charancy - Piesczanaja - Choboj - Uzury : wycieczka samochodowa

Rosja
Rosja, Przylądek Choboj

Od dziewczyn w recepcji dowiadujemy się, że 18.07 będzie odpływał statek na Św. Nos - cena 2000 rub. na osobę. W końcu jakaś rozsądna cena! Zapisujemy się oczywiście.

Za 400 rubli od osoby wybieramy się na objazdową wycieczkę po północnej części Olchonu (wycieczka załatwiona w bazie Nikity). W marszrutce jedziemy my + dwie Rosjanki + dziadek z Olsztyna w wieku około 70 lat ( 4 lata temu zaczął podróżować po świecie).
Niestety trafiamy na nie najlepszą pogodę - mży/pada, jest zimno. Gdy docieramy do przylądka Choboj, cały jest we mgle. Ledwo dostrzegamy taflę Bajkału. Częścią wycieczki jest obiad: zupa ucha i smażone na ogniu omule. Pyszne i rozgrzewające. Wycieczka godna polecenia, wiele ciekawych miejsc i przepięknych widoków.
Trzeba trafić na dobrego kierowcę. Nasz pędził jak szalony po nierównościach wyspy, nie zważając na pasące się w okół drogi krowy. W pewnym momencie jedna znalazła się przed samochodem, kierowca nie zdążył wyhamować i mućka dostała w zadek. Na szczęście krowie i ludziom nic się nie stało.

Heman
Szymon M.